Аттестация рабочих мест

23 июля, 2020 0 Автор kolibrius

Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці (додається).
  2. Установити, що згідно зі статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за віком на пільгових умовах за списками N 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що надають право на пільгове пенсійне забезпечення, затверджуваними Кабінетом Міністрів України, а також пенсії, що можуть встановлюватися підприємствами й організаціями за рахунок власних коштів працівникам інших виробництв, професій та посад залежно від умов праці, призначаються за результатами атестації робочих місць. У нас найкраща аттестация рабочих мест (Киев).

Результати атестації використовуються підприємствами та організаціями також для здійснення пільг і компенсацій, передбачених чинним законодавством.

  1. Керівникам підприємств і організацій незалежно від форм власності та господарювання провести атестацію робочих місць, визначити за її результатами перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням та ознайомити з ним трудящих.
  2. Міністерству праці спільно з Міністерством охорони здоров’я розробити в місячний термін методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Надати Міністерству праці право давати роз’яснення щодо порядку атестації робочих місць, а Міністерству охорони здоров’я здійснювати методичне керівництво проведенням гігієнічної оцінки умов праці.